Expoziție: „Artă și picături de tradiție”

Consiliul Județean Gorj, Muzeul Județean Gorj și Televiziunea N-SAT TV Regional, în parteneriat cu Asociația „Uniunea Femeilor din Gorj” și publicația Vertical organizează Expoziția „ARTĂ ȘI PICĂTURI DE TRADIȚIE”, expoziție permanentă cu vânzare de obiecte de artă modernă și artă tradițională reinterpretată. Vernisajul va avea loc vineri, 22 februarie 2019, ora 12.00, la Muzeul Județean de Istorie și Arheologie „ALEXANDRU ȘTEFULESCU” din Târgu Jiu. Expun artiști plastici și artiști hand made: obiecte de cadou, suveniruri, mărțișoare și alte obiecte de artă ce pot fi integrate cu succes în orice decor modern sau tradițional. Intrarea este GRATUITĂ, iar vizitatorii care vor cumpăra din expoziție cadouri pentru cei dragi, vor oferi, astfel și o mână de ajutor oamenilor nevoiași. O parte din fondurile obținute din vânzări vor fi canalizate către acțiuni umanitare organizate de Asociația non-profit Uniunea Femeilor din Gorj.